Haber

Vali Yerlikaya’dan kar yağışı bekleyen İstanbul için yeni uyarı: Pazar günü rüzgar hızı 100 km’ye ulaşacak

İstanbul, pazar günü beklenen kar yağışına odaklandı. Mega kentte kar mesaisi devam ederken fırtına uyarısı geldi.

FIRTINANIN YÜZÜ 100 MİLE KADAR UZAK OLABİLİR

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, Pazar günü şiddetli fırtına beklendiği konusunda vatandaşları uyardı. Vali Yerlikaya, “Meteorolojik verilere göre İstanbul’da kuvvetli rüzgar ve fırtınanın (60-80 km/sa) Avrupa Yakasında tam fırtına (80-100 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor. Lütfen, ulaşımda aksama, çatı uçması, ağaç devrilme gibi olumsuzluklara karşı uyanık olalım.” terimleri kullandı.

HAVA VE DENİZ ULAŞIMINDA ARIZA

Kar ve fırtına beklentisi hava ulaşımında da aksamalara neden oluyor. Türk Hava Yolları (THY), İstanbul Havalimanı’ndan 5 ve 6 Şubat tarihlerinde toplam 238 seferini iptal etti. Hava muhalefeti (lodos) nedeniyle Moda-Kadıköy-Kabataş, Maltepe-Adalar ve Beşiktaş-Adalar seferleri yapılamadı. ilan edildi.

“CANINIZIN GÜVENLİĞİ, TAŞIDIĞINIZ ÜRÜNLERDEN DAHA DEĞERLİDİR”

Öte yandan motosiklet sürücüleri ve moto kuryelere de uyarı geldi. Vali Ali Yerlikaya, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Özellikle motosiklet sürücülerimize ve motosikletçilerimize yarın için önemli bir uyarı! Şiddetli fırtına nedeniyle köprü geçişlerinde meydana gelebilecek olumsuzluklara lütfen dikkat edin! Can güvenliğiniz çok fazla” dedi. taşıdığınız ürünlerden ve zamanla yarıştan daha değerli!” söz konusu.

haber-emirdag.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu