Haber

Metin Külünk: Özel bankalar aracılığıyla Türkiye’de operasyon yapmak

AK Parti eski Milletvekili Metin Külünk, sosyal medya paylaşımında Merkez Bankası ve özel bankaları eleştirerek Türkiye’de operasyon başlatıldığını savundu.

Külünk, “Merkez Bankası hangi gerekçeyle seçime 10 gün kala hazırladığı bu düzenleme ve mevzuatla kredilerin içeriği genişletildiği için ne yazık ki hem büyüme açısından çok ciddi sorun yaratıyor” dedi. reel sektör ve bankacılık… Bu doğrudan seçim, finans öncesi operasyon gibi kokuyor”.

Özel bankaları da hedef alan Külünk, “Özel bankalar esnafı, çiftçiyi ve emekçiyi arayarak pazartesiye kadar kredi kartlarını kapatmalarını istiyor. Beş yüz bin TL olan kredi kartları elli bin TL’ye düşürüldü. Özel Bankalar aracılığıyla Türkiye, etkin makamlar derhal müdahale etmeli, kim kimin adına bu operasyonu yürütüyor?” değerlendirmesini yaptı.

“Bankalar kredi kartlarından nakit avans çekmeyi durdurdu” haberini aktaran Metin Külünk, “İşte operasyonun doğrudan hedefi sayın başkanımız. Olmayacak. Ancak herkes adamlara dikkat etmeli” zararlı her adımı atarlar ve kaçınırlar.Devletimiz güçlüdür.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu